
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06874
Ext.Price$0.06874
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06874 | $0.06874 |
| 10 | $0.03437 | $0.34370 |
| 50 | $0.03102 | $1.55100 |
| 100 | $0.02799 | $2.79900 |
| 500 | $0.02526 | $12.63000 |
| 1000 | $0.02280 | $22.80000 |
| 3000 | $0.02116 | $63.48000 |
| 5000 | $0.01964 | $98.20000 |
| 10000 | $0.01823 | $182.30000 |
